Verkeer, Vervoer & Wegen

Volledig behaald

95%

Deels behaald

0%

Niet behaald

5%

Er komt geen tram in Ridderkerk. ✅

De gemeente Ridderkerk heeft de afgelopen raadsperiode geïnvesteerd in hoogwaardig openbaar vervoer per (water)bus, waardoor een tramverbinding in Ridderkerk niet noodzakelijk is.

Onveilige verkeerssituaties oplossen. ✅

Een groot aantal knelpunten op wegen zijn de afgelopen raadsperiode opgelost. Zo zijn er bij kruisende wegen van 30 km/u en 50 km/u verhogingen aangebracht, zijn er bij zo goed als alle scholen schoolzones ingericht en zijn zebrapaden voorzien van zwart/gele kokers met grote verkeersborden.

We onderzoeken of we aan kunnen sluiten bij de Rotterdamse proef voor gratis openbaar vervoer voor kinderen van 4 tot 12 jaar. ✅

Dit onderzoek heeft plaats gevonden. RET kan dit als product aanbieden als de gemeenteraad budget beschikbaar stelt voor het gratis reizen van kinderen. Kinderen mogen echter niet alleen reizen en dienen ten alle tijden vergezeld te worden door een volwassenen. De kosten wegen niet op tegen de baten. Voor schoolgaande kinderen naar het middelbaar onderwijs is de regeling niet beschikbaar.

Parkeervakken voor onder andere deelscooters. ✅

Partij 18PLUS heeft deze raadsperiode een voorstel ingediend om dit te realiseren als er weer deelscooters beschikbaar komen in Ridderkerk. Dit voorstel is door een meerderheid van de gemeenteraad aangenomen.

Faciliteiten uitbreiden voor elektrische, waterstof- en zelfrijdende auto’s. ✅

De afgelopen raadsperiode is het aantal laadpunten voor elektrische auto’s enorm uitgebreid. Daarnaast is er een pilot geweest voor inwoners met een elektrische auto om een laadkabel vanuit huis via speciale stoeptegels aan te leggen bij de parkeerplaats. Op Nieuw Reijerwaard komt er een grote vrachtwagenparkeerplaats met tankstation waar ook waterstof beschikbaar komt.

Afschaffen betaald straat parkeren. ✅

Sinds november 2025 is het betaald parkeren op straat in Ridderkerk afgeschaft. Dit naar aanleiding van een voorstel van Partij 18PLUS die door een meerderheid in de gemeenteraad is gesteund.

HOE BLIJF IK OP DE HOOGTE?
Volg ons op sociale media