Partij 18PLUS vindt het van groot belang dat er voldoende en gevarieerd groen in Ridderkerk aanwezig is. De Gorzen, het Oosterpark, de Crezéepolder, het Reijerpark, het Lohmanpark, het Waalbos en de Wevershoek zijn mooie natuurgebieden. Wandelaars, hondenbezitters, ruiters, sporters en recreanten kunnen hier op deze plekken genieten van gevarieerd groen en verschillende dieren. De natuur in Ridderkerk biedt inmiddels ook onderdak aan een aantal reeën.
Een aantal van deze gebieden zijn eigendom van zogenoemde gemeenschappelijke regelingen waar ook andere gemeenten aan deel nemen. Die gemeenten lijken steeds meer zeggenschap te willen over wat er met de natuurgebieden in Ridderkerk gebeurt. Partij 18PLUS wilt dat de gemeente Ridderkerk weer volledige zeggenschap krijgt over deze gebieden zodat ze ook voor de toekomst als waardevol groen behouden blijven.
Partij 18PLUS wilt een grote thematische speeltuin voor kinderen van 4 tot 11 jaar in het Oosterpark gerealiseerd zien. Aangezien kinderboerderij De Dierenhof toe is aan vernieuwing kan deze "kinderjungle" prima ingepast worden door uitbreiding van de kinderboerderij met het naastgelegen perceel. Met de toevoeging van een oversteek naar het naastgelegen pannenkoekenrestaurant wordt de "kinderjungle" en de kinderboerderij ook voor die bezoekers beter toegankelijk.
De agrarische gronden langs de A38 ten zuiden van Bolnes worden de komende jaren getransformeerd naar een groot recreatiegebied waar bos en water gezamenlijk het beeld gaan bepalen. Met voldoende wandel- en fietspaden wordt dit het nieuwe grote natuurgebied van Ridderkerk.
Voor hondenbezitters dienen er voldoende hondenlosloopgebieden beschikbaar te zijn in Ridderkerk. Partij 18PLUS ziet mogelijkheden om er in iedere wijk één te realiseren.
In het programma Buitenruimte & Recreatie staan 20 standpunten die bij gaan dragen aan een betere biodiversiteit, een opgeruimde buitenruimte en voldoende recreatiemogelijkheden in Ridderkerk.